poniedziałek, 16 czerwca 2014

Szkolny weekend nieco szalony (Ugryźć Alergię)Weekend szkolny – tym razem towarzysko burzliwy. Nie ma co opisywać wieczornych wojaży, bo i jedzenie prawie się nie pojawiło – jedna pyszna kawa: bananowe latte (mrożona kawa zmiksowana z bananem, podawana z lodami waniliowymi i bitną śmietaną – takie dobroci serwują w Mamy Cafe (klik)
Mamy Cafe, Latte Bananowe
 i tradycyjne ziemniaki zapiekane z czosnkiem i podawane z sosem z kurkumą (klik) – a potem już tylko tańce, hulanki, swawole;) 
Ale w niedzielę wybrałam się prawie branżowo (po branży studiowania) na targi „Ugryźć alergię” (które odbywały się 14 i 15 czerwca w PTG „Sokół” przy Piłsudzkiego 27, w Krakowie). Na fali przygotowywania prezentacji o celiakii i diecie bezglutenowej pozbierałam ulotki producentów wyrobów bezglutenowych i objadłam się bezglutenowymi ciastkami. Najciekawsze wydało mi się stanowisko Zielonego Talerza (link) – cukierni oferującej słodycze m.in. bezglutenowe, bezlaktozowe, ze zdrowych pełnoziarnistych mąk, całkowicie wegańskie. Urzekły mnie lody różane z kardamonem i o smaku zielonej herbaty – bardzo ciekawe, nietypowe, przepyszne smaki. 
alergia, bezglutenowo, Ugryźć Alergię

Skusiłam się również na Kozie mleczko – jeszcze nie kosztowałam, ale paczkę zakupiłam.
Ze zgromadzonymi materiałami mam nadzieję uda mi się zapoznać dziś i jutro  - na pewno zrelacjonuję. 
alergia, bezglutenowo, Ugryźć Alergię

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz